Pravda zrozená ze lži → 12. Nakládačka pro Malfoye

23. dubna 2014 v 17:49 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Ahoj, tak tu mám další kapitolu. Ráda bych tenhle týden napsala povídku na téma týdne, protože se mi docela líbí, ale ještě nevím, jestli mě něco napadne a hlavně, kdy to napíšu. Zatím jsem včerejšek i dnešek měla ve škole nabitý a zítra přijdu domů až večer. Ve škole teď dolaďuju poslední známky na vysvědčení a za týden? Písemná maturita :/ Je mi špatně, jen na to pomyslím. Díky za každý komentář k této povídce, jsem ráda, že se vám líbí :)


***
Při odchodu od tří košťat si Jennifer nechala pomoct do kabátu. Lucius sice doufal, že jejich pár chvil o samotě bude lepších, ale došlo mu, že to, jak pro ni přišel, ji naštvalo. Bude teď mít ve své koleji potíže. To nebyl jeho úmysl, jednoduše chtěl, aby mu lidi věřili.
"Promiň, jestli jsem tě dneska naštval jo?" rozhodl se omluvit, když došlo na to, aby se rozdělili. Nevěděla co říct, jen pokrčila rameny a přikývla.
"Nechceš se někdy společně učit?" navrhl, aby si zajistil jejich další setkání.
"Máme udělat tu velkou esej na dějiny, můžeme na tom zapracovat společně," pokrčila rameny.
"Tak zítra v knihovně?" udělal jí návrh.
"Tak jo, budu tam po snídani, měj se," řekla a šla. Pořád jí dělalo trochu problém nemyslet na to, co vše si kdy udělali. Pořád se učila smýšlet o něm jako o někom, kdo má srdce. Malfoy se tedy také otočil k odchodu a po chvíli ucítil tvrdý náraz do hlavy. Vylekal se a rychle se otočil. Viděl Jennifer, jak se pobaveně směje, oprášila si rukavice od sněhu a běžela pryč, za svými kamarádkami. Pousmál se, doufal, že bude mít někdy příležitost jí to oplatit a vrátil se do hradu.

Ve společenské místnosti si sedl do křesla u krbu a měl v úmyslu odpočívat a přemýšlet, ale na obě opěrky se najednou někdo usadil a v jeho zorném poli se objevilo několik dalších osob.
"Co je?" zamračil se a prohlédl si je. Byli to jeho kumpáni, které už za své ani nepovažoval.
"Ty se ptáš, co je?" Pozvedl naštvaně obočí Rudoplhus.
"Jo, ptám, jděte si po svých," snažil se je odbýt.
"Děláš chybu Luciusi, po škole si máš vzít mou sestru. Děláš ostudu jí i své rodině, když se chováš jako idiot. Nějak nám začínáš měknout, nemyslíš?" prskla Bella.
"Nehodlám si vzít tvou sestru, ani ona o to nestojí, tak jí aspoň ulehčím život, a otec mi začíná být ukradený," zavrčel Malfoy. Bella ho popadla za vlasy a snažila se ho stáhnout z křesla. Blonďák vytáhl hůlku, popálil ji a odhodil od sebe ty dva, co seděli na opěrkách křesla.
"Vážně si na mě hodláte dovolovat?" ptal se naštvaně. Pár lidí zaváhalo.
"Ano, chceme, aby ses vzpamatoval, a jestli se nevzpamatuješ, nakonec to tvému otci i Pánovi zla řekneme. Přeberu tvé místo a ty se staneš odstrašujícím případem pro každého, kdo by se chtěl pomátnout jako ty," křičela na něj Bellatrix a několik rukou se na něj začalo sápat. Bránil se, byl silný, několik jich zranil, ale nestačilo to. Nepočítal s tím, že by se na něj mohlo sesypat tolik lidí, i když to měl čekat. Dostal od nich pěknou nakládačku.
---
"Jenny, vysvětlíš nám už, co to dnes mělo znamenat s tím Malfoyem?" naléhala děvčata při cestě do hradu.
"Holky, já nevím, jak to vysvětlit. Je mi jasný, co si teď o mně asi myslíte, ale on už se mě nějakou dobu snaží přesvědčit, že se chce změnit a chce, abych mu věřila a časem mu pomohla s tím, aby mu věřili i další lidi. Myslím, že mu na tom fakt záleží a možná ho opravdu mrzí, jak se choval. Nejdřív jsem o tom ani nechtěla slyšet, ale je fakt, že lidi mohou dostat rozum. Nabídl mi i veritasérum, abych mu ho dala," vychrlila ze sebe.
"No a dala jsi mu ho?" pozvedla obočí Colette.
"Ne, to mi přišlo hloupé, nenabízel by mi to přece, kdyby měl co skrývat," namítla Jenn.
"Jo? Spíš počítal s tím, jak jsi hodná a věděl, že tohle ti bude stačit. Napadlo tě to vůbec?" zeptala se Emma.
"No, ani ne," připustila Jennifer.
"Hele, já chápu, že chceš být hodná a hledat v lidech dobro, ale tou svou dobrotou by sis mohla pěkně ublížit. Lucius se doteď projevoval jen jako pěkná svině. Rozhodně bys mu neměla hned jen slepě věřit. Měj oči na stopkách. Nechceme tě odsuzovat nebo ti přikazovat, abys s tím přestala. Jestli mu chceš zkusit věřit, tak prosím, ale nespal se a zatím nás nenuť věřit mu taky. Pokud budeme mít pocit, že si to zaslouží, tak to zkusíme. Hlavně měj oči otevřené a nepodlehni nějakým jeho kecům jasné? Nechci tě zase vidět na dně, máš co dělat sama se sebou a ještě se vrháš do něčeho takového. Nevím, jestli bys teď neměla spíš víc myslet na sebe, ale v tomhle ti nemůžu radit, to musíš nejlíp vědět ty," řekla jí Sarah.
"Holky jsem moc ráda, že vás mám. Rozhodla jsem se to s ním zkusit. Měla bych špatný svědomí, kdybych poslala do háje někoho, kdo se snaží udělat správné rozhodnutí a přidat se na správnou stranu. Brumbál by mu přece také jistě pomohl. Doufám, že to opravdu není žádná habaďúra, protože v tom případě by byl větší svině a lhář, než bych si kdy pomyslela," řekla na to Jennifer. Děvčata jí objala a pak se všechny rozešly do svých společenských místností.
---
Za korekturu děkuji Kate
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nancy Nancy | Web | 23. dubna 2014 v 18:10 | Reagovat

Pěkný, už se těším na další. Jo a na tu povídku, co chceš napsat se těším. Je to vážně zajímavé téma. Jinak přidávám si tě do SB.

2 Scrat Scrat | E-mail | Web | 23. dubna 2014 v 18:30 | Reagovat

Z té ukázky to vypadalo, jakoby Lucius vážně Jenn lhal, ale když jsem si přečetla celou kapitolu, stále to vypadá nerozhodně :D Ale já mu stejně nevěřím :D

3 Casion Casion | Web | 24. dubna 2014 v 17:40 | Reagovat

super kapitola, dokonca je mi aj ľúto Luciusa, snáď bude v pohode :D

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 20:01 | Reagovat

Skvělá kapitola :) Představa jak Bella tahá Luciuse za vlasy...kéž bych to mohla vidět :D

5 Eamane Eamane | Web | 29. dubna 2014 v 14:23 | Reagovat

Jéé další kapitola já jsem si jí skoro ani nevšimla :D Jsem zvědavá, co s Luciusem udělá ten výprask :)

6 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. srpna 2014 v 23:21 | Reagovat

povedený, chudák Lucius. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama