Pravda zrozená ze lži → 8. Školní trest a polibek

4. března 2014 v 17:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Ahoj, opravdu nestíhám, jsem na tom špatně, březen je totálně zazděný, budu ráda, když vám sem aspoň něco dám z počítače a možná zvládnu napsat jednu recenzi o víkendu. Mějte se mnou teď prosím trpělivost a myslím tím hlavně mé spřátelené stránky, ono to do června moc lepší nebude, ale stejně se pokusím to aspoň v dubnu trochu dohnat. Teď už k povídce. Děkuji vám za všechny skvělé komentáře u předchozí kapitoly, teď mám pro vás osmou a z těch všech přidaných je zatím nejdelší, takže doufám, že si to užijete a bude se vám líbit :)


***
Večer se měli dostavit ke Křiklanovi. V kabinetu nebyl, takže na něj museli počkat. Každý se opíral o jedno futro a zírali jinam, občas i na sebe, ale neprohodili ani slovíčko.

Za pár minut Křiklan přišel a vpustil je do své pracovny. Usadil je do druhé místnosti, kde měli třídit přísady do lektvarů. Byl v tom totiž zmatek, jak se studenti nesnažili vracet vše na správná místa. Posadil je k jednomu stolu a dal jim tam nádoby s přísadami.
"Klidně si můžete povídat, to vám zakazovat nebudu," zazubil se na ně a Jennifer musela protočit oči, když se k nim otočil zády.

Dívka vyjekla, když zabořila ruku do spleti mrtvých pavouků a žížal, myslíc si, že je tam něco zcela jiného, podle obsahu na vrchu. Lucius na ní pohlédl. Blonďaté vlasy měl napadané do tváře a šedé oči z přítmí zasvítily pobavením.
"Haha, děsná sranda," zaútočila na něj hned a neposlušné dlouhé vlnité vlasy se jí pletly při práci, ale neměla dost čisté ruce na to, aby se svých vlasů chtěla dotýkat. Lucius už jí nějakou dobu sledoval. Najednou vstal, vytáhl z kapsy gumičku, kterou používal na své vlastní vlasy v případě potřeby, a začal jí stahovat vlasy z obličeje.
"Nesahej na mě," zavrčela téměř nepříčetně. Pustil je tedy, a nahrnuly se jí zase dopředu. Potřásla hlavou a naštvaně si povzdechla. Tímhle svým nechutně divným chováním jí Malfoy vytáčel snad ještě víc, než kdy dřív.

Asi už to chápala. Tohle byl jeho záměr. Našel nový způsob, jak ji vytáčet k nepříčetnosti. Tiše šeptla kouzlo a všechny přísady, co měl na starost on, se rozsypaly na zem a byly pomíchané ještě víc. "Sbírej, popelko," zasmála se škodolibě.
"Ale, pane Malfoyi, vy si tu práci tedy stěžujete," zavrtěl nad ním Křiklan hlavou, když ho viděl naštvaného na zemi mezi spoustou přísad, zatímco Jenn seděla za stolem a v klidu si přebírala své přísady a na tváři jí pohrával mírný úsměv.
O dvě hodiny později byli propuštěni. Carterová hned spěchala do své věže, ale Lucius jí přirazil na zeď a ona nebojácně zírala do jeho očí.
"Už takový naschvály neopakuj," řekl naštvaně, ale ne přímo zle a pak prostě odešel. Jennifer z něj začínala být na větvi. Musel se fakt zbláznit. Normálně by jí to dal přece pěkně sežrat.

Odešla do věže a vyprávěla o všem svým přátelům.
"Ten Malfoy něco kuje, to je jasný," mračila se Sarah.
"Děvče dávej si na něj fakt bacha, ten má s tebou nějaký divný úmysly," přitakala Emma.
"Neměla by ses k němu vůbec přibližovat, pořád by s tebou měl někdo být," řekl William.
"Dokážu se o sebe postarat, nebojte se. Pokud mě nehodlá zabít, tak to vždycky zvládnu. A myslím, že v Bradavicích by si mě zabít nedovolil," uklidňovala je černovláska.
"Bereš to nějak moc lehkovážně," mračil se její přítel.
"Prosím tě, klid, lásko. Jsem silná holka, klidně mě ochraňuj, ale není třeba to celé přehánět," políbila ho Jenny s úsměvem.
"Když myslíš, ale jestli ti ten hajzl něco zase udělá, tak už ho vážně zabiju," vrčel a Jennifer po nějaké době měla pocit, že o ni má její přítel opravdový zájem a starost.

Druhý den se Jenn vydala o samotě na procházku. Narazila na bandu zmijozelských, oni jí naštěstí neviděli.
"Lucius mě vážně štve, nevím, co tímhle sleduje," říkal zrovna někdo. To Jennifer zaujalo a tak se je i nadále snažila sledovat, aby se dozvěděla více.
"Jo, musíme přebírat jeho práci, starat se o všechny ty šmejdy tady a psát pánovi, že je vše v pořádku. Nemůžeme prozradit, že jeho nadějný budoucí nohsled začal vyvádět," řekl další naštvaně.
"Musíme to přetrpět a uklidnit ho. Doteď byl skvělej, všechno řídil, měl super nápady, respektovali jsme ho, ale teď? Jenže když ho potopíme a najdeme si jiného vůdce, jeho otec by nám to dal pěkně sežrat," zavrčel zas jiný.
"Fakt nechápu, co na té děvce Carterové vidí," zamumlala jedna blondýna.
Dál už tmavovláska neposlouchala, toto jí stačilo. Takže Lucius to možná hrál na všechny. Chtěl svou hru hrát tak přesvědčivě, aby oklamal i své společníky. To Jenn přišlo zvláštní, ale možnost, že by to nehrál, si nepřipustila.
***
Tentokrát o svých zjištěních přátelům nevyprávěla. Jen by si o ni dělali větší starosti, a to nechtěla.
Na zmijozelské narazila zas po odpoledním vyučování, byli v kruhu kolem Luciuse. Neustále ho povzbuzovali a pobízeli a on se vysmíval nějaké třeťačce a dělal jí ošklivé naschvály.

"Hajzlové, tolik vás tu je a trápíte jednu malou holku? Co vám udělala?" vlítla mezi ně Carterová.
"Mlč," střelil po ní někdo z nich kouzlem a ona ho odrazila.
"Srážím Zmijozelu deset bodů, vypadněte všichni," zavrčela. Místo uposlechnutí se na ni chtěli vrhnout.
"Jdeme, kašlem na to, tohle už není zábava," zavelel Lucius znechuceně. Oni se zamračili a následovali ho. Lucius se pak ještě ohlídl po Jennifer, a všichni odešli. Carterová pomohla dívce a odešla na večeři za přáteli.

Po večeři šla vrátit nějaké knížky do knihovny. Malfoy se před ní znenadání zjevil. Byl nejdřív trochu překvapen, ale pak se rozešel k ní, popadl ji a zatáhnul do jednoho výklenku.
"Co ode mě zase chceš?" prskla dívka.
"To s tou holkou… Oni chtěli, abych to udělal," řekl jí.
"Já nechci tvou zpověď, přestaň s tímhle vším. Vykašli se už na to a vrať se k tomu, co vždycky bylo. Ty nenávidíš mě, já nenávidím tebe a tak to má být," řekla mu.
"To vůbec není pravda," řekl, přitiskl ji k sobě a políbil ji. Bránila se a vlepila mu facku, hned, jak to šlo a ne jen jednu. Celé to viděla partička lidí mířících do knihovny. Možná by si jich nevšimly, kdyby nedělali hluk.
"Idiote!" zavrčela Jenn na Luciuse a přebarvila mu za trest kouzlem vlasy na růžovo. Pak se rozběhla pryč.

Vyběhla na pozemky a doběhla k Hagridovi. Potřebovala se trochu uklidnit. Jeho střapatá hlava vykoukla chvilku po jejím zaklepání.
"Ahoj Jenn, co ty tady dneska děláš?" zeptal se jí.
"Myslíš, že bys mi dal čaj a nechal mě u tebe chvíli posedět?" zeptala se ho na oplátku.
"Ale jo, jen pojď. Nejsem z těch, co by tě vyhodili," usmál se a nechal jí projít kolem sebe. Nalil jí čaj a vrátil se ke své činnosti. Spravoval své ponožky o velikosti spacáku.
"Zas nějaký problémy?" otázal se po chvíli, kdy bylo úplně ticho.
"Jo… to jsou. S Malfoyem víš? Pořád na mě něco vymýšlí," řekla mu.
"To víš, tenhle blonďatej fracek, s tím moc nenaděláš. Ale doufám, že si to nenecháváš líbit," koukl na ni.
"To se opravdu neboj Hagride," pousmála se a přemýšlela, proč to Lucius udělal. Čeho chtěl dosáhnout? Mýlila se doteď, a jeho taktikou bylo přece jen ji svést, aby dokázal, že je tak dobrý? Že dostane i ji, holku, která ho ze srdce nenávidí a je z Nebelvíru? Tak na to mohl doopravdy zapomenout. Jenn nebyla naprostá hlupačka, aby mu podlehla kvůli polibku, který v podstatě ani nevnímala, protože se snažila uniknout či kvůli jeho snaze o lepší chování, která se mu nijak zvlášť nedařila. Byl to prostě hajzl, to zamaskovat nemohl. Musel by být sakra dobrý herec.

Jennifer se trošku uklidnila, popovídala si s Hagridem o zvířatech a vrátila se do hradu. Vešla do společenské místnosti a chtěla si jít prostě lehnout, ale náhle dostala takovou ránu, až se jí zamotala hlava a upadla na zem.
"Jak ses mohla líbat s Malfoyem?! Ty děvko, já věděl, že už na mě kašleš, že mě podvádíš s někým jiným! Jsi nechutná!" křičel na ni William, a napřahoval se k další ráně, ale nějaký kluk ho zadržel a k Jenn přiběhly Sarah a Emma.
"To nebylo dobrovolně! A jak to víš? Vždyť jsem mu hned utekla! On políbil mě, ne já jeho!" křičela taky, ale neposlouchal ji. Nezajímalo ho, co mu říká. Slyšel, co několik lidí vidělo.
Rozneslo se to hned po celé škole a on byl ponížený. Všichni se mu teď budou smát do tváře, že ho jeho holka podvádí s největším frajírkem na škole, který dostane do postele každou husu.
Pořád s pláčem křičela na svého, teď už nejspíš bývalého, kluka a holky jí radši odtáhly do pokoje, kde ji objaly.
"Řekni nám, co se vlastně stalo? Kolujou různý drby, jistý je asi jen to, že ses líbala s Luciusem," řekla Emma a dívala se na svou kamarádku.
"Šla jsem do knihovny, potkala jsem jeho, někam mě zatáhl a něco mlel o tom, že odpoledne nechtěl ublížit holce, kterou jsem před ním a jeho kumpány zachránila. Řekla jsem mu, že je mi to fuk, ať mě tím neobtěžuje, že se nenávidíme, tak ať se podle toho chová a on mě začal líbat. Fakt nechápu, o co mu pořád jde, hned jsem ho zfackovala a ještě jsem mu přebarvila vlasy, aby ho tak vidělo aspoň pár lidí. Pak jsem se šla uklidnit a pak sem," vypověděla jim a její kamarádky věděly, že by jim nelhala.
"William je kretén, jen jsem netušila, jak velký," řekla Sarah. "I kdyby se ti chtěl omluvit, už se ho ani nedotkni jasný?! Tohle udělá jen největší debil pod sluncem," kladla jí na srdce.
"Já vím, skončil se mnou. A i kdyby ne, tak já po tomhle končím s ním. Nenechám si ubližovat od idiota, co mě neposlouchá a vůbec mi nevěří," vzlykala Jenn a uvědomila si, že je vše v háji a hrozně ji to bolelo. Děvčata ji musela utěšovat celou noc.

Ráno došla k závěru, že možná tohle byl Luciusův záměr. Zničit jí vztah, možná nejen to, a srazit ji na dno.
Nechtěla, aby viděl, že mu to vyšlo, ale bylo to vše tak čerstvé a zraňující, že se nedokázala tvářit, že je v pohodě. V doprovodu kamarádek se snažila nějak přežívat vyučování, chodila po škole s velkou modřinou na tváři a všichni se na ni dívali. Někdo jí odsuzoval, někdo litoval. Každý si udělal svůj závěr.
---
Za korekturu děkuji Kate
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kiara Kiara | E-mail | Web | 4. března 2014 v 19:15 | Reagovat

Docela se těším na další díl, i když bude zřejmě za dlouho. Chápu, že nemáš čas, taky jsem na tom momentálně docela bídně :D Každopádně, sniž se! ^^
P.S.: Z bílého písma na černém pozadí mě hrozně bolí oči :D Je to asi jen můj problém :D A design hezký ^^

2 Kiara Kiara | E-mail | Web | 4. března 2014 v 19:16 | Reagovat

[1]: *snaž se (nechápu, jak jsem mohla napsat "i" místo "a" -.-")

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. března 2014 v 21:19 | Reagovat

To je fakt kretén! Ale jsem ráda, že je pryč ze scény :) Lucius to teď asi nebude mít zrovna lehký jako velitel zmijozelů :)

4 Eamane Eamane | Web | 5. března 2014 v 8:05 | Reagovat

Těším se na další pokračování ... Jenn je tak trochu provokatérka ... Těším se jak to mezi ní a Luciusem dopadne :D ...

5 Scrat Scrat | E-mail | Web | 5. března 2014 v 15:35 | Reagovat

Tak to je velmi zajímavá kapitola, hlavně že Will už ze scény vypadl, moc jsem ho neměla ráda, obzvlášť v téhle kapitole. (Mlátit holku?! Ts ts to je fakt idiot..) A už se nemůžu dočkat další kapitoly :-) :D :-D

6 Accio team Accio team | E-mail | Web | 5. března 2014 v 22:22 | Reagovat

Chceš se stát Nositelem hůlky? Setkat se s jednorožcem? Plavat v jezeře s olihní? Utkat se se spolužáky v hůlkovém souboji? Hledat Tajemnou komnatu? Navštiv naši stránku, prozkoumej ji a registruj se..! Vytvoř si postavu, najdi si přátele a veď svou postavu cestou jejího života! Je už jen na tobě, jestli bude vysypaná květy, nebo lemována trnitými keři...

Pokud tě zajímá RPG a především svět Harryho Pottera, navštiv naši stránku a třeba si ji zamiluješ. S případnými dotazy se obrať na náš mail. ;) Zkus to prosím brát spíše než reklamu, jako pozvání na stránku: accio-team.blog.cz ;)

7 *Vee* *Vee* | Web | 6. března 2014 v 17:56 | Reagovat

Luciusi, Luciusi!! -_- to je bordel.. chce to další kapitolu, abychom si mohli i my udělat vlastní záměr ;) O:) :D

8 Eamane Eamane | Web | 6. března 2014 v 20:09 | Reagovat

Ahoj na mém blogu probíhá už nějakou dobu zápis oblíbených stránek a zítra končí. Všimla jsem si, že si se nezapsala, tak se ptám, jestli chceš zůstat? Když budeš chtít, zapiš se :) ..
http://svet-stredozeme.blog.cz/1402/zapis-oblibenych-stranek

9 Eamane Eamane | Web | 7. března 2014 v 17:08 | Reagovat

Ahoj u mě je vyhodnocení zápisu SB :) ... http://svet-stredozeme.blog.cz/1403/blog-slavi-3-roky

10 Drzoun-ka Drzoun-ka | Web | 8. března 2014 v 14:31 | Reagovat

Hodně dobré ! Těším se na pokračování ajak to mezi těma dvěma teda dopadne :)

11 Nancy Nancy | Web | 9. března 2014 v 16:26 | Reagovat

už se těším na pokračování.

12 Casion Casion | Web | 18. března 2014 v 19:16 | Reagovat

Ach, až teraz keď som si uvedomila, že som túto kapitolu prehliadla :D A to by bola škoda, veď je to super časť, ten bozk aj zo ako ho vyfackala :D

13 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. srpna 2014 v 22:22 | Reagovat

pěkný konec a Lucius super :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama