Pravda zrozená ze lži → 4. Malfoy kuje pikle?

1. února 2014 v 12:49 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Děkuji za milé komentáře i dvě hvězdičková hodnocení u minulé kapitoly, nejvíc vždy potěší, když komentářem potěší někdo, kdo se dosud nevyjádřil nebo teprve začal číst, jako tentokrát *Vee*. Pořád jsme v povídce na začátku u rozjezdu, ale doufám, že vás nenudí a líbí se vám. Užijte si čtení a dejte mi vědět vaše pocity a názory :)
***

Když přišla na večeři, někteří havraspárští a mrzimorští seděli u jednoho stolu společně a něco si šuškali. Jenn měla pocit, že kuli nějakou pomstu za ty stržené body a vzpomněla si zase na Hagridova slova.

Normálně byla celkem oblíbená (tedy kromě Zmijozelu), ale teď upadla na nějakou dobu v nemilost u další části studentů, což se jí moc nezamlouvalo. Štvalo ji to, protože udělala dobrou věc. Jenže to byli natvrdlí hlupáci, kteří to nikdy nepochopí, a s nimiž člověk nic nenadělá.Později večer byla pozvána na večeři profesora Křiklana. Všichni se s ním bavili, když se na něco ptal. Jenn byla zvyklá, že i při této běžné konverzaci u Křiklana jí Lucius stihne pěkně urazit a vytočit. Dnes však od něj neslyšela ani slovo proti své osobě. Jen po ní vrhal pohledy svých ledově šedých očí. To bylo dost podezřelé.

Začínalo jí vrtat hlavou, jestli se pro jednou nespolčil s několika mrzimorskými a havraspárskými. Nenechal si přece ujít jedinou příležitost, kdy jí mohl něco provést, tak proč by si jí nechal ujít nyní? Navíc oni nejspíš neměli nápad a tak ho prosili na kolenou, což mu muselo jistě vyhovovat.

Později seděla ve společenské místnosti a převyprávěla to svým přítelkyním.

Sarah byla oproti ostatním její kamarádka docela krátce. Byla totiž nějakou dobu do Luciuse zblázněná. Procitnutí přišlo, až když se s ní vyspal, tedy, přesněji po tom, co za ním nějakou dobu dolézala a pak se jí vysmál. Od té doby ho nenáviděla stejně jako Jennifer.

Každý Sarah říkal, že se spálí, že u něj nemůže snít o vztahu, obzvlášť, když ona je z Nebelvíru, ale evidentně si na to potřebovala přijít sama.

"Dávej si na toho hada pozor Jenn, tohle vážně nebude jen tak," zašeptala Sarah zamyšleně.
"Ne, že bych se ho nějak bála, vždycky si nějak poradím, ale děsí mě to a štve. Tohle je sedmák! Chci se věnovat škole a ne se zabývat tím nafoukancem. Za celých šest let už mi leze krkem víc než dost," povzdechla si Jenny a šla se vrhnout na horu prvních domácích úkolů, jež jim byla zadána.

V následujících dnech hodně pomáhala prvákům se začlenit, pečlivě studovala a byla stále ve střehu - čekala, kdy přijde pomsta, ale pořád se nic nedělo. Jen Lucius byl nadále podivný. Urážel jí méně a při tom si dřív nenechal ujít jedinou příležitost a nebyl den, kdy by se spolu nedostali do křížku. Ne, že by jí to chybělo, ze srdce ho nenáviděla, ale bylo to divné.
Častěji, než obvykle se teď zdržoval v knihovně, když tam byla ona, ale kromě toho, že na ni většinu té doby zíral, ji nijak neobtěžoval. Musel tedy připravovat něco hodně velkého a Jenny vrtalo hlavou, co to asi tak může být. Nesnášela, když nevěděla, na co se má připravit.

Ovšem Luciusovi poskoci se nezměnili, spíš se dalo říct, že teď zastávali jeho místo. Jenže Carterová momentálně neměla moc času se s nimi zabývat a hájit práva všech slabých. Doufala, že ji co nejvíce zastanou přátelé. Ve škole toho totiž, i s prefektskými povinnostmi, měla hodně a její matka navíc onemocněla. Dost vážně, takže Brumbál dokonce svolil, aby Jennifer občas odjela na víkend, povzbudila oba rodiče a pomohla jim. Většinou byla propuštěna i s bratrem.

Dozvěděli se, že paní Carterová má rakovinu a lékouzelníci si nejsou jistí, jak moc je to vážné a co s tím zmůžou. Jenny to brala optimisticky s tím, že to jistě nebude moc vážné a lékouzelníci na vše brzy přijdou. Zatím se jí docela vedlo tím optimistickým přístupem nakazit i oba rodiče a matčin ošetřující lékouzelník ji za to chválil, když byli na kontrole.

Její přítel začal být nerudný. Je to člověk, který potřebuje nějakou pozornost. Téměř veškerý volný čas věnovala studiu a všem ostatním povinnostem, a když byla s ním nebo s přáteli, byla dost zamyšlená. Příliš je nevnímala. Přátelé to chápali, ale on moc ne.

"Už zase mě nevnímáš?" utrhl se na ni jednou při večeři a ona polekaně pohlédla do jeho modrých očí.
"Cože, Wille?" šeptla. Naprosto netušila, že jí doteď vyprávěl o svém úspěchu na famfrpálovém tréninku.
"Úplně na mě kašleš," zavrčel.
"Ehm…, promiň," řekla provinile a rozpačitě.
"Brooksi, ty jsi neuvěřitelný sobec! Copak nevidíš, že se trápí? Myslíš jen na sebe a na Famfrpál," řekl znechuceně Wiliamovi Jennin kamarád Josh.
"Ty zmlkni," přivřel Will oči.

Ještě ve větší psychické nepohodě Jennifer být nepotřebovala a tak se raději zvedla a beze slova se vytratila od stolu.
Nedalo se říct, že by zrovna dvakrát dávala pozor na cestu, takže nepostřehla, že někdo stojí uprostřed chodby a evidentně jím hodlala projít. Vzhlédla, když do něj narazila.

"Trápíš se, to kvůli matce?" pozvedl obočí Lucius Malfoy a ona potřásla hlavou, jako kdyby se chtěla probudit.
"Co ty víš o mé matce? A proč se mnou mluvíš takhle? Zas nějaká tvoje hra? Kliď se mi z cesty!" zavrčela naštvaně, strčila do něj a odešla do svého pokoje.
---
Za korekturu děkuji Kate

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 3. února 2014 v 10:09 | Reagovat

Naozaj by ma zaujímalo čo sa to s Lucisom deje :D A Jenn teda nezávidím, má to ťažké...

2 *Vee* *Vee* | Web | 3. února 2014 v 17:33 | Reagovat

Ouu.. Luciosovo chování se mi ani trochu nezamlouvá :D Těším se mimo jiné na další :)

3 cincina cincina | Web | 3. února 2014 v 20:05 | Reagovat

Každý je svým způsobem krásný:) Sice to zní jako klišé... ještě když si o sobě myslím, že jsem hnusná... ale osobně si myslím, že lidé okolo mě jsou krásní:) A je mi jedno, jak vypadají.

4 Drzoun-ka Drzoun-ka | Web | 3. února 2014 v 23:02 | Reagovat

To je parchant, vyspat se s ní a nechat to bejt.. Nesnášim tohle!!..
Lituju že má rakovinu, doufám že na příští napíšeš jak to bude dál

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 11. února 2014 v 13:45 | Reagovat

Ten Will je debil. Zajímalo by mě, kam Lucius směřuje svým chováním. Jestli je to vážně jen nějaká pomsta nebo ne.
Skvělá kapitola :)

6 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. srpna 2014 v 21:25 | Reagovat

pěknej nápad, nemocná matka, rozhádaný přítel, Lucius se svým plánem...

7 Hanka Hanka | E-mail | 18. října 2015 v 17:35 | Reagovat

Nic proti, ale dost věcí budín dojem, že do Bradavic jezdí opilci a sexuální maniaci. Nesmíme taky zapomínat, že to bylo před třiceti lety (+, -)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama