Únor 2014

Recenze →Robert Galbraith: Volání kukačky

27. února 2014 v 12:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Robert Galbraith (J.K. Rowling)
Název: Volání kukačky
Originál: The Cuckoo´s Calling
Počet stran: 480
Vydáno: 18. 2. 2014
Nakladatelství: Plus
Překlad: Ladislav Šenkyřík
Série: První z knih s detektivem Cormoranem Strikem
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace: Když se slavná modelka Lula Landryová vrhne dolů ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé k rychlému závěru, totiž že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afganistanu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, přichází na hrůzné souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna - od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho.

Pravda zrozená ze lži → 7. Napadení

24. února 2014 v 19:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Jak jsem slíbila, přidávám sedmou kapitolu. Docela si stěžujete, že jsou kapitoly krátké. Když jsem povídku začala psát, říkala jsem si, že budu psát kapitoly celkem kraťoučké, protože lidem se většinou moc nechce číst hodně textu a navíc budou ještě rádi, že to líp stíhají a tak dále a opak je pravdou :D Tak jsem tedy začala dvě kapitoly občas spojovat do jedné, pokud zrovna netrvám na tom zakončení kapitoly, prodloužila jsem tím tedy tuto i příští kapitolu a snad jste rádi. Ovšem tím pádem se sníží počet kapitol :D Tak si užijte čtení ;)

Ptačí zpěv a Pomsta

22. února 2014 v 16:59 | Snapeova |  Články o knihách
Ahoj, tento článek jsem chtěla napsat už ve středu nebo ve čtvrtek, ale bylo toho tak moc, že jsem žádný čas prostě nevyšetřila, takže ho píši dnes a sedmou kapitolu povídky Pravda zrozená ze lži přidám nejspíš v pondělí. Konečně mi začaly prázdniny. stejně je asi z velké časti věnuju škole, ale ráda bych napsala aspoň jednu jednorázovku nebo nějaké drabble.

Četla jsem v tomto měsíci dvě knihy, na které jsem měla v plánu přidat recenze. Jenže se nenašel žádný čas, abych je napsala a mezitím jsem už něco četla a pocity nemám čerstvé, takže prostě už nejsem schopná napsat na ně recenzi. Jelikož bych vám, ale právě tyhle knihy chtěla doporučit, rozhodla jsem se o nich aspoň vytvořit krátký článek. Mimochodem, v týdnu jsem si koupila knihu Volání kukačky (napsala Rowlingová pod pseudonymem), už jsem začala číst a recenze rozhodně bude, takže tak za týden až dva jí určitě čekejte :)
***

Pravda zrozená ze lži → 6. Nepochopitelné chování kluků

16. února 2014 v 16:09 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Dnes pošesté přidávám díl této povídky a ještě s větším nadšením než minule. U páté kapitoly jsem našla tři komentáře od lidí, kteří ji dosud neokomentovali. Za nové čtenáře jsem moc ráda a za všechny vaše názory vám děkuji. Teď už se můžete vrhnout na čtení ;)

Recenze →Stephen Chbosky: Ten, kdo stojí v koutě

13. února 2014 v 14:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Opět jedna z prvních recenzí a nyní na jednu z opravdu vyjímečných a nezapomenutelných knih.

Autor: Stephen Chbosky
Název: Ten, kdo stojí v koutě
Originál: The Perks of Being a Wallflower
Počet stran: 216
Vydáno: 2012
Nakladatelství: BRIO
Překlad: Vratislav Kadlec
Mé celkové hodnocení: 100%
Oficiální anotace: Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otevírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Podle své knihy natočil Stephen Chbosky také stejnojmenný film, v němž ztvárnili hlavní role Logan Lerman a Emma Watson.

Pravda zrozená ze lži → 5. Famfrpálový zápas a setkání v knihovně

9. února 2014 v 12:59 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Tak dnes mám pro vás další krátké pokračování s famfrpálovým zápasem a Jenny se opět potká s podivně se chovajícím Luciusem.
***
Jennifer se pro tento rok uvolila stát komentátorkou famfrpálových utkání a v půlce října se měl konat první zápas mezi Nebelvírem a Havraspárem. Několik dní před tím byla pěkně nervózní, takže s ní zase moc srandy nebylo.

Své povinnosti si plnit zvládala, ale už nějak nenalézala energii na zábavu. Přátelé se jí snažili být oporou, ale momentálně je k sobě moc nepouštěla, evidentně příliš přemýšlela nad svou matkou a oni to chápali, jen William kvůli tomu byl pořád naštvaný a tak se rozhodla, že při zápase mu to vynahradí.

Odměna pro Severuse

4. února 2014 v 17:19 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Mezi povídkami na přání jsem měla zadanou jednu slashovou s párem Severus a Lucius a prý neměla být moc romantická. Myslím, že u těhle dvou to ani nejde, vypadalo by to asi divně. Tak se můžete kouknout, co jsem stvořila já. Není to nic dlouhého, jen taková jedna scéna v podstatě :) Těm, co nemají rádi slash, se omlouvám, že jsem nepřidala jednorázovku, kterou bych se jim zavdečila ;) Příště zvolím něco neslashového :D

Pravda zrozená ze lži → 4. Malfoy kuje pikle?

1. února 2014 v 12:49 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Děkuji za milé komentáře i dvě hvězdičková hodnocení u minulé kapitoly, nejvíc vždy potěší, když komentářem potěší někdo, kdo se dosud nevyjádřil nebo teprve začal číst, jako tentokrát *Vee*. Pořád jsme v povídce na začátku u rozjezdu, ale doufám, že vás nenudí a líbí se vám. Užijte si čtení a dejte mi vědět vaše pocity a názory :)
***

Když přišla na večeři, někteří havraspárští a mrzimorští seděli u jednoho stolu společně a něco si šuškali. Jenn měla pocit, že kuli nějakou pomstu za ty stržené body a vzpomněla si zase na Hagridova slova.

Normálně byla celkem oblíbená (tedy kromě Zmijozelu), ale teď upadla na nějakou dobu v nemilost u další části studentů, což se jí moc nezamlouvalo. Štvalo ji to, protože udělala dobrou věc. Jenže to byli natvrdlí hlupáci, kteří to nikdy nepochopí, a s nimiž člověk nic nenadělá.