Pravda zrozená ze lži → 3. Zakázaný alkoholový dýchánek

26. ledna 2014 v 15:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Proběhla pauza mezi přidáváním, trochu delší, než jsem chtěla, ale teď vás zase čeká kapitola každý týden, pravděpodobně pořád o víkendu :) Doufám, že se vám povídka zatím líbí a, že vydržíte až do konce, abyste mohli posoudit, jak se vám líbí její celkový děj. Především se ke konci dozvíte, proč se dělo mnoho věcí v průběhu celé povídky. Tak si užijte třetí kapitolu. Už vím, kolik kapitol celá povídka bude mít, chtěli byste to vědět? :)


***

Zůstali společně ještě hodinu, která zbývala do večerky. Vypili spoustu džusu a do toho pár máslových ležáků, a vyluxovali všechny přinesené sušenky.

Marcovi popřáli hodně štěstí na rande. Netušili, jestli ho dnes má s dívkou nebo chlapcem, to nikdo nemohl určit. Pokaždé to bylo jinak. Zdálo se, že pořád hledá sám sebe. Nikdo to nekomentoval a snažili se mu radit, jak jen mohli, když to potřeboval.

Černovláska ještě chtěla stihnout knihovnu - potřebovala jednu knihu, ale byli v opuštěnější části hradu, aby je nikdo nevyrušil, a tak se snažila trochu popoběhnout. Nicméně ostražitá stále byla, protože školník by mohl říct, že už je čas tak akorát na to, aby se připravovala ke spánku. Večerka totiž bude za pár minut, a on si vždy si dokázal najít záminku pro uložení školního trestu.

Přeběhla sotva jednu chodbu a zaslechla hluk. Pozorně se zaposlouchala a uslyšela hudbu a smích. Zamračila se a vydala se hledat původce. Otevřela dveře jedné z učeben, kde vyřvávalo rádio a vznášel se tam alkoholový opar.

Partička havraspárských a mrzimorských mamlasů sem odněkud přitáhla alkohol a chtěli si udělat soukromý večírek, což se jim dost vyvedlo. Půlka z nich už se nečinně válela na zemi, a zbytek se chechtal. Nikdo z nich ji nezaregistroval.
Na podlaze se válely flašky a zahlédla i ucítila zvratky. Nebyla příliš upjatá, neškodná zábava jí nevadila, ale tohle už bylo přehnané. Nechala dveře dokořán a rozeběhla se za ředitelem. Kdyby to neohlásila a někdo umřel, mohla by z toho sama mít problémy. Tady už nešlo o žádné práskačství, ale o zdraví.

Dorazila ke dveřím a naléhavě zabušila na dveře. Brumbál jí vyzval ke vstupu.
"Dobrý večer, omlouvám se, že ruším," vyhrkla zadýchaně.
"Stalo se něco?" svraštil ředitel trochu obočí.
"Bohužel ano, pár studentů se asi chtělo pobavit, ale já se obávám, že to dost přehnali," řekla, snažíc se vydýchat.
"Kde jsou?" zeptal se ihned. Šedooké děvče mu vysvětlilo, kde studenty najde a on se zvedl. "Děkuji, že jste přišla, teď běžte spát. Už skoro začíná večerka, postarám se o to. Připisuji vaší koleji třicet bodů," řekl, položil jí ruku na rameno a vyvedl jí ze své kanceláře. Poté spěchal pomoci těm hlupákům.

**
Když ráno přišla Jennifer do velké síně, nádoby s body vypadaly podivně. Nejdřív nechápala proč, pak jí došlo, že Mrzimor a Havraspár tam mají jakési černé kameny. Černé kameny totiž naznačovaly mínus v bodech a mělo jich ubývat s tím, jak se bude mínus zmenšovat.

Část Mrzimoru a Havraspáru ji sledovala dopáleným pohledem. Došlo jí, co se stalo, ale nechápala, proč je víc zajímá, že přišli o body, než to, že nejspíš zachránila životy několika spolužáků. Posadila se ke svým přátelům. Josh se k ní hned naklonil a rozhodl se ji informovat.
"Brumbál prý díky tobě včas našel partu mrzimorských a havraspárských zpitých na mol. Dva prý měli otravu alkoholem, takže sebral těm kolejím každé po sto padesáti bodech a udělil tresty i podmínečná vyloučení," zašeptal jí do ucha a ona si povzdechla. Vykonala sice dobrou věc, ale teď ji půlka školy bude nějakou dobu nesnášet kvůli blbým bodům.
"To bude v pohodě," líbnul jí Will na tvář a ona se na něj trochu usmála. Při cestě z Velké síně do ní někdo narazil tak, že i se svými věcmi sletěla na zem. Zvedla hlavu a nad ní stál šklebící se Malfoy. Kdo jiný.
"Nemusíš mi padat k nohám, Carterová. Já vím, že po mě šílíš touhou jako všechny tady, ale nebelvírské šeredky nemají šanci," uchechtl se a dobře věděl, že mu to před učiteli nemůže oplatit, když je prefektka.
"Strhávám tvé koleji dvacet bodů," ucedila ledově, posbírala své věci a šla na hodinu.

Po vyučování seběhla z kopce po pozemcích k Hagridovi.
"Ahoj Jenn," usmál se dobrosrdečně a ona hodila svou školní tašku na zem a přiběhla až k němu.
"Ahoj Hagride, tak, co budeme dělat dnes?" pousmála se.
"Dneska nakrmíme hlavně Hypogrify a jeden má zranění, tak se něco přiučíš," mrknul na ní a vydali se za zvířaty. Jennifer měla jasno v tom, co chce dělat. Chtěla se starat o zvířata a tak si v pátém ročníku zažádala o povolení učit se soukromě od Hagrida a pomáhat mu. Brumbál to povolil se souhlasem jejích rodičů a ona tak získávala cenné zkušenosti a trávila úžasný čas s Hagridem a zvířaty.

Strávili spolu několik pěkných hodin jen ve společnosti Hypogrifů. Jenn mu mezitím vyprávěla o tom, co se stalo včera a jak jsou k ní teď havraspárští a mrzimorští chladní.
"Jo, Jenny ať Zmijozel nebo Havraspár, je to úplně fuk, zmije dokáže bejt každej, když to má v sobě a má nějakej pocit křivdy," řekl jí a musela uznat, že na tom rozhodně něco je.
---
Za korekturu děkuji Kate

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Scrat Scrat | E-mail | Web | 26. ledna 2014 v 20:47 | Reagovat

Skvělá kapitola. Aspoň, že je Malfoyova kolej o dvacet bodů chudší :-D

2 Drzoun-ka Drzoun-ka | Web | 28. ledna 2014 v 16:03 | Reagovat

Souhlasím se Scrat, ubožáci... ještě bych ho v něco proměnila parchanta jednoho.. Myslim že mu hned klesnul úsměv po tom jak mu strhla ty body 3:D

3 Casion Casion | Web | 28. ledna 2014 v 18:41 | Reagovat

Zachovala sa správne keď išla za Dumbledorom a nie je spravodlivé, že sa na ňu niektorí tak nepekne hnevajú :-)

4 Jane Rose Jane Rose | Web | 29. ledna 2014 v 19:22 | Reagovat

I já s tebou souhlasím ;-) ledovka je na nic :-x .

5 *Vee* *Vee* | Web | 31. ledna 2014 v 14:23 | Reagovat

Tak jen pro začátek.. přečetla jsem si všechny kapitoly.. :)
A další věc.. je to skvělý :3 hrozně jsem z toho unešená :) Líbí se mi to a já se těším na další kapitolu :)

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 11. února 2014 v 13:23 | Reagovat

Jop, myslím, že Jenn není ta která hoří touhou :D Skvělá kapitola :)

7 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 5. srpna 2014 v 21:12 | Reagovat

dobrá kapitola, Hagrida mám ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama