Recenze →Alice Moon: Krutá láska

31. prosince 2013 v 12:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Alice Moon
Název: Krutá láska
Originál: Ruf der Ewigkeit
Počet stran: 240
Vydáno: 9.10.2013
Nakladatelství: Fragment
Překlad:Michaela Škultéty
Série: Krvavá romance
Díl: 4
Mé celkové hodnocení: 60%
Oficiální anotace: Sára je ve velkém nebezpečí. Emilia prahne po pomstě a nic ji nemůže zastavit. Po únosu Sáry stojí Jonathan před velkým rozhodnutím: vydá Dustina a zbaví se tak soka jednou provždy, nebo bude chránit Sářin život, který je pevně spoután s Dustinovým? Mají vůbec Sára a Dustin naději na společnou budoucnost?


***
Po Stmívání je to snad první upířina, co jsem zkusila. Předchozí tři díly mám přečtené a tento je snad opravdu poslední. Vím dobře, proč už se do knih s upíry nehrnu a myslím, že jsem nemusela ani do těchto. O nic bych nepřišla.
Je to pořád ve stejném stylu. Osamělé městečko, dívka, která je tak nějak sama bez mnoha přátel a má problémy, uvidí kluka, kterého nikdy neviděla a okamžitě, během pár vteřin z pohledů z očí do očí pozná, že tohle je její pravá láska. Že k sobě patří.
Toto bylo to samé, jenže mělo to méně než Stmívání. Žádní vlkodlaci nebo nějaký dohled nad činy upírů. Žádné zvláštnější schopnosti, kromě toho, že zde upíři smějí na slunce. Ovšem hlavní hrdinka mi snad přišla lepší než Bella.
Autorka píše v er formě a v tomto díle z pohledů nejen hlavního páru Dustina a Sáry, ale i z pohledu Jonathana, May nebo Emilie. Právě Emilie, hlavní záporačka je asi nejzajímavější postava, díky níž se člověk o něco méně nudí. Čtvrtý díl není vyloženě nudný. Čte se dobře, má jen něco přes dvě stě stran, takže to docela plyne a po většinu času kniha udržuje čtenáře v příjemném napětí, i když každému je jasné, že dobro vyhraje nad zlem a moc velká překvapení nás čekat nebudou.
Dozvídáme se dalších pár skutečností z minulosti a nervy máme pořád na pochodu, protože tento díl je velký boj.

Přišlo mi to jako taková přetahovaná. Každou chvíli se něco mění. Objevují se nové skutečnosti, postavy se rozhodují, co vlastně nakonec udělají a spřádají spoustu intrik, aby dosáhly svého.
Celou dobu vlastně tušíte, čím to skončí, ale každou chvíli se mění vaše názory na to, jak přesně k tomu dojde.
Konec je takový uzavřený neuzavřený, ale v tomto stylu jsem to chtěla. Jedna část mě zklamala, a sice to, že Sára na posledních stránkách otevře dopis s posledními slovy od otce, co je po smrti a který neotevřela celé čtyři díly. To co z toho vyplyne, je takové zvláštní. Trochu jako přitažené za vlasy.
V závěru bych knihu nehodnotila jako vyloženě špatnou, ale nic úžasného nepřináší, je to hlavně pro mladé lidi, co nemají až tolik načteno a není to špatná oddechovka. Knihy mají poměrně ponurou a napjatou atmosféru a myslím, že by možná i stačila trilogie, kterou by autorka lépe propracovala. Některé věci podle mě nebylo nutno příliš roztahovat. Nejvíce se mi na celé sérii líbilo odhalování minulosti některých postav.
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Nakladatelství Fragment!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Drzoun-ka Drzoun-ka | Web | 31. prosince 2013 v 19:45 | Reagovat

Takže celkové říkáš že tahle knoha stojí za prd ? :)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 22:52 | Reagovat

Chápu jak to myslíš. Já sama mám upíry ráda, ale když je to pořád podle jednoho vzoru je to otravný.

Nezní to zrovna moc lákavě. Ale vzhledem k tomu, že si přečetla všechny předchozí díli, tak ty byly lepší?

3 Casion Casion | Web | 2. ledna 2014 v 11:18 | Reagovat

Už som o tom počula, ale ešte som nečtala, avšak ako vidím mala by som :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama