Prosinec 2013

Recenze →Alice Moon: Krutá láska

31. prosince 2013 v 12:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Alice Moon
Název: Krutá láska
Originál: Ruf der Ewigkeit
Počet stran: 240
Vydáno: 9.10.2013
Nakladatelství: Fragment
Překlad:Michaela Škultéty
Série: Krvavá romance
Díl: 4
Mé celkové hodnocení: 60%
Oficiální anotace: Sára je ve velkém nebezpečí. Emilia prahne po pomstě a nic ji nemůže zastavit. Po únosu Sáry stojí Jonathan před velkým rozhodnutím: vydá Dustina a zbaví se tak soka jednou provždy, nebo bude chránit Sářin život, který je pevně spoután s Dustinovým? Mají vůbec Sára a Dustin naději na společnou budoucnost?

Pravda zrozená ze lži → 1. Poslední návrat do Bradavic

28. prosince 2013 v 10:29 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Dnes bych vám ráda představila mou druhou kapitolovku. První byla s mou oblíbenou postavou Severusem a v této je důležitá další má oblíbená postava a to Lucius Malfoy. Hlavní postavy opět doplňuje mnou stvořená postava. Tentokrát Jennifer Carterová. Nyní se nebude jednat o dospělé lidi, ale děj se bude odehrávat za Luciusových studentských let. Myslím, že víc prozrazovat nemusím. Vše se dozvíte v povídce. Doufám v to, že neprokouknete během čtení ta překvapení co během děje chystám :D Snad se vám to bude líbit. Tentokrát povídka není psána v ich formě, ale v er formě. Bude také delší než Záblesk štěstí, ale zas má mnohdy o mnoho kratší kapitoly. Vždy podle toho, jak mi to vyšlo :) Přeji příjemné počtení a budu ráda, když zanecháte komentář. První kapitola je dost krátká, taková úvodní.

Recenze →Cassandra Clare: Město z kostí

26. prosince 2013 v 20:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Cassandra Clare
Název: Město z kostí
Originál: City of Bones
Počet stran: 450
Vydáno: 2007
Nakladatelství: Mladá Fronta
Překlad: Eva Maršíková
Série: Nástroje smrti
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 65%
Oficiální anotace: Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk? Zde se Clary poprvé setká s Lovci stínů, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou "vnitřní zrak"? To by rádi věděli i Lovci stínů…Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Vánoční sen

24. prosince 2013 v 11:19 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Jak jsem slíbila, přidávám na štědrý den další vánoční HP povídku. Tato je snad nejstarší mou povídkou vůbec. Psala jsem jí totiž o vánocích již před třemi lety a někdo jí možná bude znát z předešlého blogu. Doufám, že se vám bude líbit a, že si užíváte štědrý den a prožijete hezký večer.
***
Byl Štědrý den odpoledne a po cestičce v Godrickově dolu kráčel mladý černovlasý muž. Došel až k útulnému domečku s malou předzahrádkou a vešel dovnitř. Jakmile vkročil, konečně pocítil teplo. Do nosu ho uhodila příjemná vůně vanilky a pečeného cukroví. V předsíňce ze sebe shodil všechno teplé oblečení a v košili i kalhotách zamířil do obývacího pokoje, kde Lily společně s tříletým Harrym zdobila na poslední chvíli vánoční stromeček. Jeho žena se soustředěně věnovala ozdobám. Byla k němu zády a tak si vůbec nevšimla, že přišel. Zato jeho malý synek ho ihned zaregistroval, přivítajíc jej zářivým úsměvem. James si přiložil prst ke rtům a malý dareba ho napodobil. Pochopil a předstíral, že tam jeho otec není. Ten téměř neslyšně přistoupil za Lily, jenž si prozpěvovala kouzelnou vánoční píseň a věšela ozdoby na stromeček.

4. Vánoční Drabble - Něco si přej

22. prosince 2013 v 12:09 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
Do vánoc už zbývají jen dva dny, tak tu pro vás mám poslední Drabble na čtvrtou adventní neděli. Doufám, že už máte vše zařízené a teď už budete jen odpočívat doma a čekat na to, co objevíte pod stromkem :) V úterý přidám slíbenou vánoční povídku, abych vás nepřipravila o vánoční dárek :)
***

Hlavní postavy: Eileen Prince-Lloydová - Snapeová, Severus Snape
Přístupnost: pro všechny
Období: před studiem pobertů
Zadaná slova:kometa, záplata, babeta

Byla půlnoc a malý Severus nemohl spát. Doufal, že ráno konečně najde aspoň jednu věc, po níž touží. Táta nebyl doma, byl tam klid i mír. Vymotal se z peřin, které byly samá záplata, a přešel k oknu. Říkal si, že by mohl vidět blížícího se Otce Vánoc.
"Co tu strašíš? Takhle sem nepřijde," vešla jeho máma a posadila si synka na klín. "Podívej, kometa, říká se jí i vlasatice," ukázala s úsměvem k nebi. "Něco si přej," políbila ho do černých vlasů. Řekl to nahlas, ale zrovna kolem projížděl muž na babetě, a tak zůstalo jeho přání stále tajemstvím.

Nečekaný dárek

20. prosince 2013 v 15:19 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Minulý rok jsem psala vánoční povídku podle zadání mé kamarádky.
Měla tyto požadavky:
Mělo to začínat štědrovečerní večeří a končit narozením dítěte. Při štědrovečerní večeři měl nechtěně někdo udělat něco vtipného. Měla tam být vánoční mše a sněhulák, jenž je kouzelný. A mělo být objasněno něco, co bylo celé roky skryto
Slova, která se tam měla objevit: koule, boule, krocan, puding, šampón

V bneděli pro vás mám ještě čtvrté vánoční Drabble a na štědrý den pak mou další HP vánoční povídku, která je už starší než tato.
***

Kouzelný dárek od Ježíška

17. prosince 2013 v 20:50 | Snapeova |  Krátké povídky (Vlastní)
Nakonec se mi povedlo něco vymyslet a opět se tedy zapojuji do literární soutěže na blog.cz. Bylo dáno vánoční téma a já jsem zvědavá, jak se vám můj nápad bude líbit. Není to žádná fanfiction, takže je to vlastně konečně můj první příspěvek do rubriky s krátkými povídkami vlastní tvorby. Doufám, že bude mít nějaký úspěch. V počítači mám ještě jednu originální povídku, již dlouho napsanou a má pro mě nějaké dějové chyby, které bych potřebovala přepsat a zatím se mi do toho nějak nechce, tak možná přes prázdniny a možná bych jí po novém roce přidala.

Měla jsem dvě verze úvodního obrázku k povídce a nemohla jsem se rozhodnout jakou použiju. S tím mi naštěstí pomohla má kamarádka Veronika. Tímto jí děkuju :) Teď si užijte tuto vánoční povídku. :)

3. Vánoční Drabble - krásné překvapení

15. prosince 2013 v 20:19 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
Třetí adventní neděle a s ní třetí vánoční drabble. V týdnu bych chtěla přidat vánoční povídku, do soutěže na blog.cz :)
***
Hlavní postavy: Lenka Láskorádová, Xeno Láskorád, trio a Ginny
Přístupnost: pro všechny
Období: žádné určité časové období
Zadaná slova: most, saně, panna

Lenka byla v podřepu u zamrzlé řeky, kde do sněhu kreslila Pannu, své znamení a při tom si prozpěvovala zvláštní píseň, kterou jí naučila maminka. Když kresbu dokončila, vzala saně, přeběhla most načež zůstala užasle stát. Její otec mezitím udělal naprosto úžasnou vánoční výzdobu. Jejich světélkující dům musel být vidět kilometry daleko. Zaradovala se a rozeběhla se dovnitř. K jejímu překvapení před stromkem čekali i její nejlepší přátelé s malými dárky. "Někdo tě přišel navštívit, nezapomeň jim ukázat nový Jinotaj," mrkl na ní otec, nalil čaj a vzdálil se.
"Šťastné Vánoce," popřáli pak všichni Lence a předali jí své drobnosti.

Recenze →E. L. James: Padesát odstínů temnoty

13. prosince 2013 v 15:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: E. L. James
Název: Padesát odstínů temnoty
Originál: Fifty Shades of Darker
Počet stran: 656
Vydáno: 25. 1. 2013
Nakladatelství: XYZ
Překlad: Zdenka Lišková
Série: Padesát odstínů šedi
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 65%
Oficiální anotace: Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás… Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

Záblesk štěstí → 8. Vše jednou končí

10. prosince 2013 v 16:39 | Snapeova |  Záblesk štěstí

Čekání na poslední kapitolu jsem nakonec neúmyslně trochu protáhla, ale stejně nevím jestli to čtou víc než nějaký tři lidi, ale všechny reakce, co jsem dostala byly dobré, tak aspoň, že se našlo pár čtenářů. Možná někteří čtenáři nekomentují, ale byla bych ráda, kdyby se aspoň u této poslední kapitoly aspoň krátce vyjádřili, jak se jim povídka líbila. Je to moje kapitolová prvotina a mám jí docela dost ráda. Myslím, že má poměrně hezký příběh a končí to no..., nebudu nic prozrazovat :D Tato kapitola je poměrně dlouhá, ale je to závěr, tak snad si na ní najdete čas a užijete si jí. Doufám, že se vám to celé líbilo. Za každé vyjádření budu opravdu moc ráda :)
***