Listopad 2013

Záblesk štěstí → 7. Vyznání (2/2)

29. listopadu 2013 v 17:40 | Snapeova |  Záblesk štěstí
Tak blog už by měl více méně fungovat, takže snad už má cenu tento článek přidat :D Mám tu tedy druhou část sedmé kapitoly, kterou jsem chtěla přidat už v úterý. Celkově je to předposlední kapitola této povídky, takže si čtení užívejte, protože brzo bude konec. Osmou kapitolou to končí :)
***

Vášnivé vzplanutí

23. listopadu 2013 v 13:49 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Mám tu pro vás skoro na den rok starou jednorázovku, které jsem psala na téma Drarry a tehdy se na mém minulém blogu docela líbila. Byla psána na přání a i některá slova byla zadaná, tudíž jsem je tam musela zakomponovat. Není to úplně nevinná povídka, tak pro jistotu prosím respektujte rating 12+. To jen tak, aby náhodou neměl někdo nějaký problém ;)
***
Harry byl přikrčený za velkým balvanem a sledoval, jak skupinka zmijozelských studentů pomalu opouští stan na Famfrpálovém hřišti, kde měli své šatny. Draco mezi nimi nebyl, přesně jak předpokládal. Potěšeně se usmál. Sledoval zmijozelské už koncem minulého roku a Malfoy vždy opouštěl šatny o mnoho minut později, než ostatní. Harry nevěděl, co tam dělá, ale co už, hlavní bylo, že se mu to hodilo. Už dlouho toužil překvapit svého "nepřítele" na nějakém opuštěném místě, kde budou jen oni dva.

Ano, uznával fakt, že touha po Dracu Malfoyovi byla zrovna u něj poněkud zvláštní, ale nemohl si pomoct. Půl roku se tomu bránil a snažil si to blonďaté hádě všelijak vyhnat z hlavy, avšak nedařilo se mu to.

Záblesk štěstí → 7. Vyznání (1/2)

19. listopadu 2013 v 13:39 | Snapeova |  Záblesk štěstí

Už je tu sedmá, předposlední kapitola. Je sice předposlední, ale má dvě části :) Je tak dlouhá, že do první části se mi vešla jen ta část popisující minulost a v druhé vás tedy bude čekat přítomnost. Doufám, že se vám příběh i nadále líbí, blížíme se ke konci :)
***
Roger sice říkal, že bude pryč jen pár dní, ale nebyl k vidění více než dva týdny. Vše mi tak přišlo o mnohem hůře snesitelné. Bez něj bylo snadné propadat depresím, protože už pouhé vzpamatovávání se z mučení smrtijedy šlo hůře a naplňoval mě opravu veliký smutek. Po týdnu se k mým pocitům přidal navíc ještě strach o něj. Netušila jsem, kam ho Voldemort vlastně poslal. Donášely se k nám různé zprávy, že Voldemort nyní vyjednává s obry a různými zlými stvořeními. Co když nějaká ta zrůda Rogera zabila? Co asi bych si bez něj počala? Byl pro mě teď vším. Nikoho jsem na tomto světě už neměla a bez něj nebyla šance na záchranu... Možná ani s ním se mi odsud nikdy nepovede dostat na svobodu, ale bylo lepší na tyto možnosti mé budoucnosti raději nemyslet.

Liebster blog award

17. listopadu 2013 v 16:39 | Snapeova |  Vykecávačka
Ahoj, byla jsem nominována do Liebster blog award, takže by bylo načase odpovědět na otázky. Pokud to někdo nezná, běhá to po blodzích už docela dlouho, nominují se blogy s návštěvností pod 200 lidí. Každý řekne deset věcí o sobě a pak zodpoví otázky od člověka, který ho nominoval. Tohle je tudíž příležitost pro vás dozvědět se o mně něco více. Nakonec bych měla sestavit já deset otázek a nominovat také nějaké blogy. Tak jdeme na to.

10 věcí o mně

1. Zbožňuju fialovou barvu.
2. bloguju už 6. let.
3. Moje celoživotní láska je svět Harryho Pottera, prostě vše kolem toho.
4. Miluju sladké, ale ne přeslazené.
5. Jsem hodně citlivá a dovedu se vcítit do jiných lidí a jejich trápení.
6. Můj velký problém je jídlo. Ale bylo by na moc dlouho o tom vyprávět. Nechci vás unudit.
7. Tak jako spousta jiných toužím mít vydanou aspoň jednu knihu, ale zatím čekám na správný nápad. :)
8. Moc ráda fotím, nejčastěji oblohu, protože ta nikdy není stejná a vždy něco úžasného vykouzlí.
9. Toužím umět hrát na klavír, ale to je jeden z těch snů, co se mi asi nesplní, především myslím, že bych asi nedovedla porozumět notám. Na hudebce jsem je tehdy fakt nechápala. :D
10. Líbí se mi vše, co má něco společného s magií. Částečně v ní věřím. :)

Otázky od blogerky z blogu cincina.blog.cz

1. Máš písničku u které brečíš? Určitě jsou písně u kterých bych se dokázala rozbrečet a už se mi to i stalo, ale nedělám to nějak pravidelně nebo jen u jedné určité písně, takže nevím, ale myslím, že jsem jednou brečela u této→ Christina Aguilera - The Right man. Mimochodem jedna z mých dost oblíbených písní.
2. Zažila jsi smrt blízké osoby? V dětství, ale nebyla z rodiny.
3. Čteš knihy? Ano, hrozně ráda, jsem docela knihomol. :)
4. Máš více blogů nebo jen jeden? Mám dohromady dva.
5. Zažila jsi někdy zklamání? Každý nějaké zažil ať už malé téměř bezvýznamné nebo takové, které jím otřáslo. Já zažila obojí.
6. Bojíš se smrti? Bojím se, co vše bych tu zanechala. Rodinu, přátele a nedokončené věci nebo věci, které jsem ani nezačala nebo nepoznala. Bojím se více bolesti než samotné smrti. Smrt je přirozená, té se není třeba bát. Bojím se jen toho, jak k ní dojde a že to bude příliš brzo.
7. Bydlíš ve městě nebo na vesnici? Bydlela jsem ještě před rokem a půl na vesnici blízko města, teď už bydlím ve městě
8. Jak se momentálně cítíš? V tuhle chvíli docela pohodově.
9. Jakou máš barvu vlasů? Hnědou.
10. Sleduješ nějaký seriál? No jasně, většinu z nich díky mé kamarádce. Dřív jsem sledovala Upíří deníky a Once Upon a Time, ale ty mě přestaly po nějaké době bavít, i když jsem jejich první řady milovala. Teď sleduju Prolhané krásky. Nového Draculu, Posla ztracených duší, hru o trůny a Ravenswood a pokud jde o to, co je v televizi tak Gympl a Doktory z Počátků.

Otázky pro nominované:

1. Máš nějaké zvíře?
2. Co momentálně nejraději posloucháš?
3. Co děláš za školu nebo práci?
4. Co si momentálně hodně přeješ?
5. Děláš nebo rád/a koukáš na nějaký sport?
6. Jaké zvíře si toužíš třeba pohladit? (nemusí být skutečné)
7. Oblíbená činnost?
8. Jakou knížku právě čteš? Pokud nečteš, tak jaký film jsi naposled viděl/a?
9. V jakých cizích zemích jsi kdy byl/a ?
10. Tvé oblíbené pití? (alkoholické, nealkoholické, to už je na tobě)

No a teď se kouknem, koho jsem nominovala. Pokud už někoho z vás do tohoto projektu někdo nominoval, nenutím vás psát další článek (Případně můžete odpovědět jen na mé otázky). Já už bych třeba nevymyslela dalších deset věcí o sobě a otázky pro vás. Na vamýšlení takových věcí moc nejsem :DPS: Na úvodní obrázek opět použita vlastní fotka. Je to Tančící dům v Praze při festivalu světla.

Záblesk štěstí → 6.Polibek

12. listopadu 2013 v 22:29 | Snapeova |  Záblesk štěstí
Přináším vám již šestou kapitolu z příběhu, kde odkrývám souběžně minulost i přítomnost ve strastiplném životě jedné ženy, která se v něm setkala i se Severusem Snapem a v přítomnosti se momentálně rozvíjí už poměrně vřelý vztah mezi těmito postavami, tak čtěte, co se stane dál a doufám, že se vám to bude líbit :)
***

Než se kdokoliv nadál, byl to rok, jenž jsem prožila v temném vězení na Voldemortově zřícenině. Sama bych ani netušila, jak dlouho tu už tu pobývám, ale Roger mi to pověděl. Děsilo mě to. Z vězňů, které tu bylo možné potkat první den, spolu se mnou zbyli tak dva další. Většina odpadla rychle a my měli štěstí, že jsme Voldemorta tolik bavili. Navíc se nudil jen občas a "můj možný zachránce" se snažil mu vždy přinést kohokoliv jiného. Temný pán měl hodně práce s naháněním Harryho Pottera, což bylo naše štěstí. Roger už mě skvěle naučil pracovat s myslí a myšlenkami, také se mnou trávil téměř svou každou volnou minutu tak, aby ho náhodou nepodezřívali. Se smrtí Johna i své rodiny jsem se začala pomalu smiřovat, už to bylo méně bolestivé než na začátku, ale stejně mi strašně chyběli. Svět se mi bez nich jevil o mnoho černější než dříve.

Recenze →E. L. James: Padesát odstínů šedi

10. listopadu 2013 v 13:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Jedna z knih, kterou jsem četla už před víc jak půl rokem a recenzi jsem dávala na předešlý blog. První z mých starých recenzí. Druhý díl mám momentálně doma a budu ho číst někdy tento měsíc, tak uvidíme jestli to bude lepší nebo horší než první díl.
Autor: E. L. James
Název: Padesát odstínů šedi
Originál: Fifty Shades of Grey
Počet stran: 608
Vydáno: 26. 09. 2012
Nakladatelství: XYZ
Překlad: Zdenka Lišková
Série: Padesát odstínů šedi
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 60%
Oficiální anotace: Ona: dvaadvacetiletá studentka, chudá a nevinná, ale krásná a chytrá. On: sedmadvacetiletý majitel telekomunikační firmy, bohatý a krásný, zároveň však tajemný a neuchopitelný. Místo setkání: kancelář Christiana Greye, kam Anastasie Steeleová přichází provést rozhovor pro studentské noviny. Jiskra přeskočí a navzdory zástupům dokonalých blondýn pohybujících se okolo svobodného podnikatele touží Christian jen po Anastasii. Zahrne ji luxusními dary, přivádí do výlučného prostředí nejbohatších, je jí neodolatelně přitahován, zároveň má však nestandardní požadavky: vyžaduje absolutní poslušnost, schopnost snášet ve jménu požitku bolest, a to vše korunuje smlouvou o vztahu, kterou mají obě zúčastněné strany podepsat. Anastasie s potěšením podléhá, je Christianem posedlá a uhranutá, ale nemůže nevidět, že odstíny šedé, jež Christian vyzařuje pohledem, oblečením, chováním, pocházejí z temných zákoutí a záhadné minulosti...

Informační článek č.2

8. listopadu 2013 v 21:49 | Snapeova |  Oznámení
Nashromáždilo se pár dalších žádostí a tak je čas udělat druhý článek, kde je shrnu. Z prvních pěti přání už jsou splněná dvě a na dalších se pracuje.

Dnes si představíme přání číslo 6 - 8

6) Elizabeth - Sice netuším, jak jsi na tom se slashem, ale zkusím... co nějakou na pár Severus/Lucius? Ne přehnaně romantickou, ale to je tak jediná podmínka. :) děkuji. :3
7) Alex - Jedinou podmínkou jsou postavy Lupin a Tonksová
8) *Vee* - takže co třeba Lily a James z období Pobertů? Můžeš přidat i nějaké jiné postavy, to nechám na tobě.
Nějakou delší povídku ;) a co zkusit trochu hororovější žánr? :D Nemusí být HAPPY END :) Zbytek nechám na tobě.

Elizabeth, slash jsem dřív nesnášela, pak jsem si k němu cestu našla, sem tam nějaký napíšu, většinou je to spíš na přání jiných. Severus a Lucius jsou moje oblíbené postavy a raději je vidím jako hetero, ale pořád je to ještě dobré. Vyloženě nenávidím pár Snape a Harry. Na Luciho a Seva něco vymyslím a snad to bude dobré. Přehnaně romantické to určitě nebude, to se k nim nehodí :D

Alex, na tuhle povídku se docela těším, už jsem přemýšlela, že na ty dva něco napíšu :)

*Vee*, Lily a James dobrý, to, že nemusí být Happy end mi poskytuje určitou svobodu, ale ten hororový žánr no... :D V tom já zrovna chodit neumím. Nikdy jsem se nesnažila něco takového napsat, ale slibuju, že se pokusím a budu doufat, že to dopadne dobře a bude se ti to líbit :)

O povídku nebo drabble si můžete napsat i vy. V tomto článku do komentářů, ve zprávě autorovi, do mailu nebo na facebookové stránce. To je jen na vás, možností je hodně :)

PS: fotka použitá na úvodní obrázek je moje vlastní ;)

Záblesk štěstí → 5. Něco je ve vzduchu (2/2)

5. listopadu 2013 v 17:09 | Snapeova |  Záblesk štěstí
Přesně po týdnu je tu druhá část páté kapitoly, užijte si jí ;)
***

Za celou cestu jsme nepromluvili ani slovo a i v domě naši konverzaci udržovala v chodu hlavně Anabell a její matka.
"Jak je na tom?" zazněla má otázka po cestě domů.
"Stále si nejsem jistý, jestli přežije. Dělám, co mohu, ale nevím, jak vše dopadne," povzdechl si po chvilce.
"Mohla bych jakkoliv pomoct?" zeptala jsem se ho.
"Ne, to je v pořádku, jsem zvyklý zvládnout vše sám," zavrtěl hlavou.
"Ale vážně, jsem celé dny doma sama a nemám co na práci... Budu dělat cokoliv. Vypadáš hrozně unaveně," dívala jsem se na něj trochu starostlivě. Dál odmítal, ale nakonec jsem ho přemluvila, abychom se aspoň ještě zašli trochu napít do baru.

Recenze →Alma Katsu: Elixír

3. listopadu 2013 v 13:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Alma Katsu
Název: Elixír
Originál: The Taker
Počet stran: 432
Vydáno: 1. 10. 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Libuše a Luboš Trávníčkovi
Série: Elixír
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 95%
Oficiální anotace: Napínavý historický román s vazbou do přítomnosti začíná v současnosti na severovýchodě Ameriky. Na kliniku policisté v noci přivezou mladou ženu, která v lese zabila neznámého mladého muže. Záhadná Lanny začne lékaři vyprávět o své minulosti, která je plná temných tajemství. Nechybí v ní osudová láska ke krásnému synovi bohatého zakladatele města, pozdější skandály a prostopášný život s uhrančivým hrabětem. Příběh neutuchající lásky i čiré zrady, který přesahuje čas a smrtelnost, udrží čtenáře v napětí od první až do poslední stránky.

Drabble: Snapeův den pod psa

1. listopadu 2013 v 12:59 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)

Další ze starých drabblů. Tento byl napsán začátkem září minulého roku. Brzy tu bude také další recenze na úžasnou knihu, co jsem před pár dny četla a pak by se měla objevit druhá část páté kapitoly Záblesku štěstí. V těhto dnech taky usilovně píšu novou kapitolovku. Předpokládám, že by se tu mohla objevovat začátkem prosince. Dříve to raději slibovat nebudu, ještě uvidím :)
***
→Hlavní postavy: Severus Snape
→Přístupnost: pro všechny
→Období: 5.ročník
Zadaná slova: Snape, růžová, sopel


Severus Snape měl velmi špatný den a dával to patřičně znát. Prvňákům v první dnešní hodině Lektvarů vybuchlo hned několik kotlíků. Profesorův nový hábit byl díky tomu zničen a to měl štěstí, že mu nechytly i vlasy. Všichni ti malý nešťastníci si vysloužili trest s Filchem a každý další, kdo se ten den třeba jen špatně podíval, skončil stejně nepříjemně a samozřejmě odešel z hodiny i o pár bodů chudší.


Již zmiňovaný uzavíral procesí studentů odcházejících z poslední dnešní hodiny, když šel, stejně jako oni, na večeři. Všichni si tiše stěžovali na jeho dnešní chování a horu úkolů. Procházeli zrovna kolem brány na pozemky, když do haly vběhla ta růžová nádhera. Byla celá očouzená, pocuchaná, otrhaná a u nosu měla pořádný sopel. Skupina studentů se neudržela a hlasitě se rozesmála. Ani Snape se neubránil úsměvu, což byl pro studenty dvojitý svátek. Muž si toho však nevšímal a již s mnohem lepší náladou vkročil do Velké síně.