Recenze →Tahereh Mafi: Jsem roztříštěná

16. září 2013 v 16:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Tahereh Mafi
Název: Jsem roztříštěná
Originál: Shatter me
Počet stran: 288
Vydáno: březen 2013
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Pavla Kubešová
Série: Roztříštění
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 85%

Oficiální anotace:
Jsem prokletá.
MÁM DAR.
Jsem zrůda.
JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící.
MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.
Jsem jejich zbraň.
BUDU SE BRÁNIT!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
TUHLE KNIHU NEBUDETE MOCI ODLOŽIT!Zaujala mě anotace a obálka. Zatím nesleduju moc knižních blogů, abych měla v knížkách velký přehled. Prostě občas projedu, co má vyjít a tam vybírám. Většinou nečtu dopředu ani žádné recenze.

Nikdy tedy v podstatě nevím, co od knihy čekat. Nevěděla jsem to ani u této, ale byla jsem velmi zvědavá, a jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Opět jedna velice čtivá kniha.

Příběh začne tím, že se seznámíme s hlavní hrdinkou Juliette, která je už téměř rok zavřena v podivné psychiatrické léčebně, jenž je spíš vězením. Dozvídáme se, že děj se odehrává nejspíše v nějaké vzdálenější budoucnosti. Země je zničená, není co jíst, moc toho už neroste a zvíře jen tak nepotkáte. Vlády se ujala Obnova, jež naslibovala hory doly.
Juliette je prokletá, nebo snad obdarovaná? Ona si myslí, že je prokletá, ale postupem děje zjistí, že se možná trochu mílí. Když se někoho dotkne, způsobí mu muka a často i smrt.

Do jejího vězení najednou dají kluka, Adama. Zpočátku se zdá, že hodný nebude ani náhodou, ale i tohle je omyl. Ovšem později nastane nečekaný zvrat a Juliette opět neví, co si myslet. Také pozná Warnera. Šílence u moci, který po ní touží.

Hlavní postavu jsem měla docela ráda, je zajímavá, krásná, komplikovaná, nestabilní. V příběhu narazíte na mnoho přeškrtaných slov a vět, což značí myšlenky hlavní hrdinky na, které by snad raději ani nemyslela. Někomu to může vadit, mně se to líbilo. Bylo to originální a stejný mi přišel celkový styl psaní autorky. Velice se mi líbilo její zvláštní popisování věcí.

Po dočtení jsem byla z knížky nadšená, akorát jsem si zase myslela, že čtu něco jednodílného. Nakonec mám na krku další trilogii. Naštěstí to snad bude opravdu jen trilogie. První díl je plný akce a zvratů, ale jsem si jistá, že by toho mohlo být ještě mnohem víc a to snad nabídne druhý díl.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Antanie Antanie | Web | 16. září 2013 v 17:04 | Reagovat

Pěkná recenze :) O téhle knížce jsem už taky slyšela, tak uvidíme, jestli se k ní někdy dostanu..
To o těch přeškrtaných větách je opravdu zajímavé a originální :)

2 Luwasa Luwasa | E-mail | Web | 16. září 2013 v 18:05 | Reagovat

Velice zajímavé! :-) Zní to dobře... Možná se někdy zajdu podívat do knihovny... :-D

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 21. září 2013 v 21:05 | Reagovat

O knize jsem hodně slyšela, ale nedokopala jsem se k tomu, abych si někde přečetla o čem je. A když čtu tvou recenzi, vidím, že jsem udělala chybu. Zní to opravdu dobře. Má to originální námět. Asi vyrazím do knihovny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama