Krátké povídky (vlastní)

14. září 2013 v 19:09 | Snapeova |  Krátké povídky (Vlastní)

Do soutěží :


Stručný popis: V povídce se setkám já se svou oblíbenou postavou, Severusem Snapem. Byla sepsána pro literární soutěž: Nejlepší povídka na téma "Setkání s literární postavou" na blog.cz.


Stručný popis: Další povídka pro další literární soutěž na blog.cz. Tentokrát na téma Vánoce.

Na téma týdne:


Název: Rok 3014
Téma: Život mimo zemi
Doba: Příběh začíná od součastnosti, ale odehrává se hlavně o tisíc let později
Stručný popis: Lidstvo už nemůže žít na zemi. Vybraní lidé mají odcestovat kolonizovat Venuši a Mars, kde jsou podmínky složitější než na zemi. Hlavní postavou je mladá dívka, která nikdy nevyrůstala v normálním prostředí jako my, v součastnosti.


Téma: Tóny písně
Doba: současnost
Stručný popis: Muž, který celý život žil s hudbou a svou ženou, přichází o to, co miloval a netuší, jak se s tím vyrovná.


Téma: Uvězněn ve vlastní kůži
Doba: současnost
Stručný popis: Povídka se zabývá lidmi, kteří si stěžují, i když jim v životě téměř nic nechybí a zároveň i těmi, kteří jsou opravdu jako uvězněni ve vlastní kůži. (anorexie, homosexualita, obezita, člověk, který se narodí v určitém pohlaví, ale cítí se být jako to druhé, psychické poruchy, fobie, sebepožkozování, závislost a další...)


Téma: Kouzelná země
Doba: současnost
Stručný popis: Kratička povídka o tom, jak si malá dívka vytvoří svou vysněnou zemi s kouzelnými bytostmi přímo doma a zapojí do toho i své rodiče a psa.


Téma: Co bude dál?
Doba: fiktivní budoucnost
Stručný popis: Krátká povídka o možné budoucnosti, kdy se stane nějaká přírodní katastrofa. Povídka sleduje dva mladé přeživší, ale po celém světě přežilo o něco více zástupců lidské rasy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama