Září 2013

Harryho nečekaný návrat

29. září 2013 v 19:40 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Je tu první splněná povídka na přání. Je pro Annie Potterovou, která si přála povídku s dobrým koncem, kde jsou hlavními postavami Harry a Ginny. Tuto povídku jsem se rozhodla zpracovat v první osobě a vyprávění se střídá z pohledu Harryho a pohledu Ginny. Tak ať se vám líbí :)
~~~

Záblesk štěstí → 2. Pronásledovatel

27. září 2013 v 15:14 | Snapeova |  Záblesk štěstí
Druhá kapitola. Zdá se, že první se vám docela líbila, tak doufám, že bude i tato ;)
***
O pár hodin později už mě vedli temnými chodbami jakéhosi polo rozbořeného hradu. Zahlédla jsem otevřené dveře do nějakého velkého sálu, z něhož se ozýval hrozný křik plný utrpení. Vyděšeně jsem se tím směrem otáčela.

"Neboj se, zlatíčko, taky dostaneš svůj prostor, ale dnes má pán víc práce s důležitějšími lidmi," uchechtl se mi do ucha Lucius Malfoy a strkal mě chodbou dál. Mé šaty byly ušpiněny a to především krví mého milovaného. Stále jsem byla v šoku. Jako by mi ta informace o jeho mučení a smrti prostě nechtěla doputovat do mozku. Zírala jsem jen před sebe, prodírajíc se ve svých svatebních šatech úzkou chodbou a následně někam dolů po schodech. Tam už mě vedl jen blonďák. Ostatní se šli připojit do místnosti naplněné křikem.

Jediný syn Abraxase Malfoye a velká pýcha rodiny měl, dalších pár minut naší cesty temnými chodbami a následně i mezi celami, mnohdy se zuboženými vězni, poznámky oplzlého typu, ale popravdě řečeno, ani jsem nevnímala.

Recenze→Jane Ashford: Gwendelina

24. září 2013 v 11:49 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Jane Ashford
Název: Gwendelina
Originál: Gwendeline
Počet stran: 344
Vydáno: březen 2013
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Jarmila Kratochvílová
Mé celkové hodnocení: 55%

Oficiální anotace: Gwendelina se po tragické smrti svých rodičů ocitá ve velmi těžké situaci. Po rodičích jí zůstaly jen dluhy, takže bude muset brzy opustit i svůj domov. Nemá žádné příbuzné ani přátele, není připravena na samostatný život. V okamžiku největšího zoufalství a beznaděje se objeví vysoký, elegantní, poněkud arogantní muž. Je to hrabě St. Audley, který se přijel postarat o osiřelé dítě a s překvapením zjistí, že se jedná o osmnáctiletou dívku. Jménem skupiny přátel jí nabídne pomoc. Zdá se, že Gwendelina měla štěstí. Je zabezpečená, získá přátele, je uvedena do společnosti, a tak by ráda svým dobrodincům poděkovala, ale kdo to je? Narazí na nepochopitelné mlčení, proto se pustí do pátrání. Než zjistí pravdu, zažije únos, vyhrožování smrtí, je donucena se provdat. Teprve potom se ukáže, kdo je její anděl strážný.

Soutežní povídka→Setkání se Severusem Snapem

22. září 2013 v 8:59 | Snapeova |  Krátké povídky (Vlastní)
Když se objevila možnost, zapojit se na blogu do této soutěže, byla jsem nadšená. Často se mi stane, že mi zadání soutěží nevyhovuje, ale tohle bylo fajn, jen mě děsilo omezení na 1800 znaků. Nakonec jsem dostala takový nápad, že mi to vyšlo úplně krásně a nemusela jsem to ani upravovat :)

Má vybraná postava je Severus Snape z knih o Harrym Potterovi.
Povídka má 289 slov a 1722 znaků s mezerami.
***

Drabble: Za chyby se platí

21. září 2013 v 13:49 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
Hlavní postava: Albus Brumbál
→Přístupnost: pro všechny
Období: Harryho šestý rok v Bradavicích
Zadaná slova: hůlka, Fénix, lektvary
---
Brumbál hleděl z okna své pracovny na rozlehlé pozemky pod sebou. Byla zima a hloučky studentů se koulovali nebo stavěli sněhuláky. Takové Bradavice mu budou chybět. Víc než tuto místnost už z nich pak nikdy neuvidí. Povzdychl si a začal pochodovat po své pracovně, přičemž občas pohlédl na svou částečně zčernalou ruku. Nebylo nic, co mohlo jeho chybu zvrátit. Žádný Severusův zázračný lektvar, ani jeho milovaný fénix. Pohladil toho nádherného ušlechtilého ptáka po peří, a pak si s povzdechem sedl za svůj stůl a v rukách zamyšleně obracel svou bezovou hůlku. Ona s tou kletbou nesvede už vůbec nic. Brzy odsud odejde spolu se smrtí a bude doufat, že Harry vše zvládne. Věřil v toho chlapce, musel...

Záblesk štěstí → 1. Muž v černém

19. září 2013 v 18:49 | Snapeova |  Záblesk štěstí
Dnes bych vám chtěla představit svou první kapitolovou povídku, kde je Autorská postava jako hlavní a spolu s ní Severus Snape. Tuto kapitolovku jsem napsala před rokem. Příběh se odehrává v období války, což je minulost. Ta je psaná kurzívou. A druhá část příběhu se odehrává v období po válce. Zapadá to do sebe a v každé kapitole je přibližně polovina minulost a ta druhá přítomnost. Povídka je psána v první osobě. Těm, co jí nečetli, přeji příjemné čtení první kapitoly. Další kapitoly sem budu přidávat přibližně jednou v týdnu, možná rychleji, jak se mi zrovna bude chtít. Není to nic dlouhého. Tento příběh má 8.kapitol :)
---

Informační článek č.1

19. září 2013 v 15:00 | Snapeova |  Oznámení
Informovala jsem vás, že na vaše otázky budu odpovídat do článků ve většině případů a stejně tak budu potvrzovat povídky na přání.

Ještě na předešlém blogu mi přišla tato dvě přání, měla jsem je zapsané a nezapoměla bych na ně, ale děvčata mi napsala i sem :) :

1) Annie Potterova - Povídka s Harrym a Ginny s dobrým koncem
2) Noël Almi - Povídka s Remusem Lupinem z období Pobertů. Vítaná by byla postava Lily Evansové. Nemusí být s dobrým koncem

Povídku Pro Annie mám hotovou, čeká se jen na korekturu :) Ohledně druhého přání: Zatím jsem nad tím moc nepřemýšlela, nemám tudíž žádný nápad, ale jedu podle pořadí, takže teď někdy budu tuto povídku vymýšlet a psát :)

Pak jsou tu další tři přání, která přišla na můj nový blog:

3)Wixie - Pár Severus Snape/ Hermiona Granger: romace, ne parodie, dobrý konec.
4)Celene - Drabble z HP světa, měli by tam být tyto postavy: Ginny, Oliver Wood a třeba Hermiona, může jich být i více. Zadaná slova: ulice, lampa, fotoalbum
5)Scrat - Krátkou povídku, nejlépe humornou s postavami: Lenka, Neville a Dobby

Wixie už jsem psala, že mi z toho jistě vyjde kapitolovka a podle toho, co jsem dostala za nápad už o tom není pochyb. Kapitolovky si musím víc promyslet a většinou mám ráda napsaných pár kapitol do předu, takže po povídce pro Noël Almi na ní začnu pracovat a mezitím budu plnit i ostatní, časově méně náročná přání, tudíž kapitolovka se tu objeví později.

Pokud jde o to, co sem budu přidávat mimo tyto povídky tak budou to samozřejmě věci, co jsem měla na předešlém blogu, tedy jedna kapitolovka se Severusem, pár jednorázovek a drabble a několik recenzí. Pak mám jednu zatím nepublikovanou recenzi a rozepsanou kapitolovou povídku s Luciusem Malfoyem ;)

Pokud by jste si také chtěli něco přát, stačí napsat sem, do zprávy autorovi, nebo na facebook.

Snapeova

Recenze →Tahereh Mafi: Jsem zlomená

18. září 2013 v 19:19 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Tahereh Mafi
Název: Jsem zlomená
Originál: Unravel Me
Počet stran: 392
Vydáno: 26. 8. 2013
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Pavla Kubešová
Série: Roztříštění
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 80%

Oficiální anotace: Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlavní ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.

Lilyino rozhodnutí

17. září 2013 v 17:10 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Dnes pro vás mám krátkou povídku, ze své HP ff tvorby, kterou mám docela dost ráda a to i proto, že je tam Severus. Věřím, že se příběh bude líbit i vám.
---

Recenze →Tahereh Mafi: Jsem roztříštěná

16. září 2013 v 16:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Tahereh Mafi
Název: Jsem roztříštěná
Originál: Shatter me
Počet stran: 288
Vydáno: březen 2013
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Pavla Kubešová
Série: Roztříštění
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 85%

Oficiální anotace:
Jsem prokletá.
MÁM DAR.
Jsem zrůda.
JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící.
MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.
Jsem jejich zbraň.
BUDU SE BRÁNIT!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
TUHLE KNIHU NEBUDETE MOCI ODLOŽIT!